• BajkoterapiaSkierowana jest do uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Polega na czytaniu opowiadań w celach terapeutycznych, edukacyjnych i relaksacyjnych. Metoda jest przyjazna dzieciom. Pobudza do refleksji, wyrabia umiejętność rozpoznawania i nazywania emocji. Kształtuje też pozytywne myślenie i uczy poszukiwania dobrych rozwiązań.
      • RSA Biofeedback Jest to metoda treningowa, polegająca na uczeniu się świadomej synchronizacji oddechu z pracą serca. W ten sposób wzmacniamy odporność organizmu, zwiększamy jego możliwości adaptacyjne, a także regulujemy reakcję na stres, co pozwala osiągać homeostazę, czyli równowagę fizjologiczną w organizmie. Celem zajęć jest wytrenowanie prawidłowego przeponowo- relaksacyjnego wzorca oddechowego.
      • Zajęcia korekcyjno-kompensacyjneZajęcia mające na celu usprawnianie funkcji zaburzonych analizatorów, kompensację braków, ćwiczenie pamięci, koncentracji, doskonalenie umiejętności czytania i pisania. Ponadto pobudzają motywację u uczniów oraz stwarzają okazję do odnoszenia przez nich sukcesów.
      • Zajęcia kształtujące kompetencje emocjonalno-społeczneZajęcia służące umiejętności rozpoznawania emocji i panowania nad nimi, ale także odczytywania emocji innych osób i adekwatnego zachowania się w danej sytuacji społecznej.
      • Zajęcia kształtujące kompetencje językoweZajęcia stłużące ćwiczeniu poprawnej artykulacji. Wykonywane zadania wpływają na usprawnianie aparatu mowy, jak również doskonalenie słuchu.
      • Zajęcia kształtujące kompetencje manualne Zajęcia mające na celu rozwijanie motoryki małej. Usprawniają też funkcje percepcyjno-motoryczne, które są niezbędne przy pisaniu. Ponadto dostarczają też wrażeń dotykowych związanych z czuciem powierzchniowym. Na zajęciach stosujemy różnorodne techniki plastyczne. Wykonujemy również prace z zakresu techniki. Zajęcia zakładają tez ćwiczenie obręczy barkowej, czemu służą ćwiczenia gimnastyczne.
      • Zajęcia kształtujące kompetencje matematyczneNa zajęciach uczniowie rozwijają sprawność rachunkową poprzez obliczenia pamięciowe i pisemne. Razem z prowadzącym zajęcia uczniowie poszukują zastosowania matematyki w swoim życiu codziennym.
      • Zajęcia kształtujące kompetencje polonistyczneZajęcia mające za zadanie przede wszystkim korygowanie, usprawnianie i kompensowanie podstawowych wiadomości i umiejętności szkolnych, takich jak mówienie, czytanie ze zrozumieniem, pisanie, wyszukiwanie oraz korzystanie z informacji. Wspierają stymulowanie rozwoju wszystkich procesów poznawczych i wpływają na wzmocnienie samooceny.
      • Zajęcia kształtujące koordynację ruchowąZajęcia mające na celu poprawę techniki ruchu. Na zajęciach pracujemy nad zwinnością, szybkością, płynnością ruchów, umiejętnością zachowania równowagi, poczuciem rytmu i umiejętnością reagowania na nowe, nieoczekiwane bodźce.
      • Zajęcia rozwijające umiejętności komunikacyjneZajęcia służące rozwijaniu języka i umiejętności porozumiewania się w bliskim i dalszym otoczeniu w mowie i w piśmie, również z wykorzystaniem odpowiednich pomocy do komunikacji. Uczniowie na zajęciach doskonalą umiejętność prowadzenia dialogu, wyrażania własnego zdania i swoich potrzeb. Uczą się słuchania współrozmówcy. Zajęcia te poszerzają wiedzę uczniów na temat znaczenia mimiki i gestów w komunikacji. Dzieci utrwalają i poszerzają wiedzę dotyczącą piktogramów. Zajęcia rozwijające umiejętności komunikacyjne to możliwość wchodzenia w różne role, np. pasażera, klienta, pacjenta, dzięki czemu uczniowie gromadzą zwroty i słownictwo adekwatne do sytuacji, a także świetnie się przy tym bawią. Zajęcia zakładają również doskonalenie redagowania tekstów użytkowych takich jak: zaproszenie, list, ogłoszenie, dedykacja.
      • Zajęcia polisensoryczneZajęcia służące stymulowaniu percepcji płynącej ze wszystkich kanałów zmysłowych: wzrokowego, słuchowego, węchowego, dotykowego i smakowego. Pomagają w odbiorze wrażeń zmysłowych z otaczającego świata i własnego ciała. Dodatkowo mają działanie rozluźniające. Są też okazją do świetnej zabawy.
      • Zajęcia rozwijające kreatywnośćZajęcia, które mają na celu rozwijanie myślenia u uczniów i ich twórczego działania. Celem zajęć jest rozbudzenie i rozwijanie wrażliwości estetycznej, jak również indywidualnych zdolności twórczych. Zajęcia dostarczają uczniom okazji do działań nie tylko indywidualnych, ale też grupowych. Dzięki takiej formie zajęć uczniowie są motywowani i zachęcani do aktywności, kształtują swoje zainteresowania i pasje oraz wzmacniają wiarę we własne możliwości.