• Wycieczka do Biskupinia

• Pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka już za nami! 20.09.23 r. uczniowie klas IV-VII wybrali się autokarem na wycieczkę do Biskupina. Głównym celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego oraz zdobycie wiedzy historycznej poprzez obserwację i udział w organizowanym w tym czasie  XXVIII Festynie Archeologicznym ,,My Słowianie". Uczniowie z dużym zaciekawieniem zwiedzili osadę kultury łużyckiej. Potem był czas na zakup pamiątek oraz wspólną zabawę podczas różnorodnych imprez zorganizowanych w trakcie festynu. Ufamy, że dzięki odwiedzeniu tej pradziejowej osady nasi uczniowie choć na chwilę przenieśli się do początków tworzenia się polskiej państwowości.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 4 września w Szkole Podstawowej SOWA w Gorzowie Wielkopolskim miała miejsce inauguracja roku szkolnego 2023/2024.
            W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" i oddania hołdu poległym w II wojnie światowej. Dyrektor placówki - pani Magdalena Chmiel przywitała wracających po wakacyjnej przerwie podopiecznych naszej szkoły. Szczególne słowa powitania zostały skierowane do uczniów pierwszych klas, którzy rozpoczęli dziś naukę w Sowie. W swoim przemówieniu pani Dyrektor życzyła uczniom wielu sukcesów, nieustannego zapału do pracy i koleżeńskiej postawy.
            Po uroczystym otwarciu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na pierwsze powakacyjne spotkania. 🤩