• Podsumowanie września 2023

• Pierwsze kartkówki i oceny już za uczniami. Wrzesień w naszej szkole, poza nauką, obfitował w wiele akcji, inicjatyw i aktywności.

Jak co roku, SOWA wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie. Tym razem uczniowie klas 4-7 wraz z opiekunami odczytali fragment Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej - Legendę o Janie i Cecylii. Słoneczna aura, nurt Warty i dziewiętnastowieczny język stworzyły niezwykły klimat.

Nie samą jednak lekturą żyją nasi uczniowie! Już dzień po Narodowym Czytaniu uczniowie z zapałem opuścili mury naszej szkoły, by zaopatrzeni w worki i rękawiczki, „sprzątać świat”. Jak co roku, ta ekologiczna inicjatywa spotkała się z dużym zaangażowaniem naszych uczniów, którzy z zapałem oczyszczali teren wokół szkoły.

Kolejną, wyjątkowo ważną akcją, w której corocznie bierzemy udział, jest wsparcie Hospicjum Św. Kamila w naszym mieście. Pola Nadziei, czyli akcja polegająca na zakupieniu cebulek żonkili, ukazała ponownie wielkie serce naszych uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły. Cebulki rozeszły się w mgnieniu oka, a pieniądze powędrowały do potrzebujących.

Początek września to również cykl zajęć, które miały przybliżyć uczniom sylwetki Polaków, którzy narażając życie własne i swych rodzin, ukrywali Żydów podczas wojny. Wielu z nich zostało nagrodzonych medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Historię życia Sprawiedliwych, ale również cichych bohaterów poznawali i opisywali na lekcjach języka polskiego nasi uczniowie. Pretekstem do rozważań stała się historia życia rodziny Ulmów, która we wrześniu tego roku została uznana za błogosławioną.

Uczniowie starszych klas wzięli też udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych. Na zajęciach z języka angielskiego poznali podstawowe zwroty powitalnei pożegnalne oraz zwroty grzecznościowe w innych językach.

Wraz z rozpoczęciem roku szkoła przyłączyła się do akcji Szkoły Pełne Talentów. Dzięki niej nasi uczniowie będą mogli otrzymać materiały plastyczne, sprzęt sportowy, multimedialny i pomoce naukowe. Liczymy na wsparcie naszej placówki przez kupujących w sklepach Lidl.

Kolejnym świętem, które obchodziliśmy był Światowy Dzień Serca. Wspomnienie tego dnia ma na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca i promocję zdrowego trybu życia. Serca towarzyszyły nam przez cały ostatni tydzień września. Uczniowie wykonywali prace plastyczne o tej tematyce, ale także okazywali serce sobie nawzajem i wszystkim pracownikom szkoły dzieląc się dobrym słowem.

Pierwszy miesiąc w szkole uczniowie zamknęli wyjściem do kina Helios z okazji Dnia Chłopaka. Obejrzeliśmy film pt. Lassie. Nowe przygody. Akcja pełna zagadek i emocji będąca kontynuacją przygód jednego z najwierniejszych psów świata wprawiła naszych uczniów w świetny nastrój.