• Podsumowanie marca 2024

• Marzec uczniowie naszej szkoły rozpoczęli pod znakiem profilaktyki otyłości. W związku ze Światowym Dniem Walki z Otyłością, uczniowie przygotowali pyszne i zdrowe sałatki owocowe i warzywne.

Kwiaty, upominki, słodycze! Tak obchodziliśmy Dzień Kobiet. Nasi chłopcy spisali się na medal. Każda dziewczynka – ta młodsza i ta nieco starsza – została obdarowana. 😊 Ponadto, klasy 4-7 wybrały się do kina na film pt. Emma i czarny jaguar.

Klasy siódme wzięły udział w zajęciach mających na celu przeciwdziałanie e-uzależnieniu. Zajęcia odbyły się w ramach innowacji pedagogicznej Aktywna SOWA, a przeprowadziła je nasza pani pedagog Agnieszka Wojdyło.

Od 11 do 15 marca trwał w klasach starszych Tydzień Języka Polskiego. Uczniowie wykonywali plakaty informujące o poprawności językowej i bogactwie języka polskiego. Czekały na nich też potyczki językowe, które polegały na układaniu powiedzenia dnia i rozwiązywaniu zagadek. Odbyły się też dwa konkursy: Konkurs kaligraficzny i Konkurs ortograficzny. Konkursy i inne rozgrywki zostały rozstrzygnięte, a laureaci nagrodzeni. Żaden uczeń nie został bez upominku.  Klasy siódme dodatkowo wzięły udział w innej niż zwykle lekcji języka polskiego. Uczniowie podjęli się wyzwania: zinterpretowania wiersza W. Szymborskiej pt. W zatrzęsieniu, bez użycia mowy. Nauczyciel i uczniowie porozumiewali się za pomocą pisma, rysunków, komunikowali swoją pracę za pomocą metodników, gestów.  Było to dla wszystkich ciekawe doświadczenie. Lekcja uzmysłowiła, jak trudno funkcjonować, nie mogąc używać mowy. Zajęcia pięknie wpisały się w przeprowadzany w naszej szkole projekt: Każdy inny – wszyscy równi, którego koordynatorem jest pani Kamila Trzosek-Bojarska.

13 marca uczniowie uczestniczyli w kolejnych zajęciach dogoterapii. Ponownie spotkali się z ulubionym psem Bogusiem! 😊

W połowie miesiąca klasy 1-7 poznawały zwyczaje związane z obchodami Dnia Patryka. Uczniowie rozwiązywali quizy, zagadki i łamigłówki związane z tym świętem.

18 marca klasy siódme przyjrzały się z bliska pracy krawcowej. Tym razem, w ramach kolejnej wycieczki zawodoznawczej, uczniowie wraz z opiekunami wybrali się do zakładu krawieckiego Art-Lion.

Następnego dnia uczniowie klas 4-7 po raz kolejny udali się do Miejskiego Ośrodka Sztuki na zajęcia SZTUKowania. Po obejrzeniu wystawy Jana Domicza, podjęli próbę wykonania autoportretów.

21 marca odbył się w naszej szkole konkurs Kangur Matematyczny 2024. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas 2-7. Wyniki niebawem. Trzymamy za wszystkich mocne kciuki!

Od 18 marca trwał w SOWIE Szalony Wiosenny Tydzień. Każdy dzień miał inną tematykę. I tak: poniedziałek był Dniem bez plecaka, wtorek był Dniem na opak (obowiązywał strój założony na druga stronę), środa była Dniem żaby (kolor zielony – obowiązkowy!), czwartek to pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa (Dzień Kolorowej Skarpetki), ostatniego zaś dnia tygodnia szkołę opanowały szalone fryzury! To był wspaniały tydzień.

Początek nowej pory roku klasy pierwsze uczciły przygotowaniem wiosennych kanapek. Samodzielne wykonanie tak bogatego śniadania było nową umiejętnością i dało dużo satysfakcji naszym najmłodszym. Kanapki były wyśmienite, a przede wszystkim - zdrowe.

Tego samego dnia klasy 1-3 uczestniczyły w kolejnych zajęciach z cyklu Piątki z książką. Tym razem uczniowie wysłuchali Bajki o chorym pajączku, a na koniec zajęć wykonali pajączka według własnego pomysłu.

22 marca przypadał Światowy Dzień Wody. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę nt. oszczędzania wody, wykonując quizy, zadania, prace plastyczne, a także dyskutując na lekcjach z wychowawcami o sposobach na bycie ekologicznym we współczesnym świecie.

Uczniowie naszej szkoły, tuż przed udaniem się na przerwę świąteczną, wykonali piękne ozdoby, którymi przystroili szkołę. Wszystkim udzielił się wspaniały nastrój nadchodzącej Wielkanocy...