Z okazji Dnia Dziecka cała szkoła miała możliwość odwiedzić miejscowość Osetna w osadzie Zielone Wzgórze. Uczniowie bawili się tam na dmuchanych zamkach, chętne dzieci jeździły konno, można było wziąć udział w walkach sumo. Jako poczęstunek były pieczone kiełbaski, popcorn, wata cukrowa. Zabawie nie było końca. Bardzo miłym akcentem były maskotki - koty, które nasi uczniowie dostali na pożegnanie.
6 czerwca odwiedził nas pan Kamil z ekipy Waterlife. Wszyscy uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Była to cenna dawka wiedzy przed wakacjami.
Malowanie kamieni w SP SOWA zakończone. Odbywało się ono w ramach projektu: Od Specjalnej do Sowy to rzut kamieniem do matematycznej przygody. Koordynatorką projektu była pani Sylwia Kotyńska. Zwieńczeniem zajęć matematycznych było rozsypanie kolorowych dzieł w Parku Róż. Mieszkańcy Gorzowa mogli zabrać do domu wspaniałe prace naszych uczniów.
W czerwcu wszyscy uczniowie przeżyli niesamowitą przygodę - rejs statkiem Widmo po rzece Warcie. Podczas godzinnej podróży zbliżyliśmy się do natury, jednocześnie słuchaliśmy ciekawych opowieści dotyczących żeglugi i gorzowskich zabytków znajdujących się nieopodal rzeki. Było ciekawie, wesoło i radośnie.
Szkoła Podstawowa SOWA otrzymała wyróżnienie Fundacji IWRD (Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka) za organizację w swojej placówce Niebieskich Igrzysk, jako formy obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia każdego roku.
Uczniowie klasy 2a i 2b wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym RAZEM W KOSMOSIE. Uczniowie zmagali się z zadaniami, które wykonywali od września do maja. Pierwszym zadaniem, które wykonali było stworzenie kosmicznego słowniczka. Potem kolejno: stworzenie modelu Układu Słonecznego, gwiezdne historie, kosmiczne eksperymenty, budowa rakiety z butelki, układanie kosmicznych puzzli. Ostatnim, siódmym zadaniem, było stworzenie swojej własnej planety. Projekt miał na celu pokazać uczniom, że nauka o wszechświecie jest fascynująca i pełna niewyjaśnionych tajemnic, które mogą skłonić do dalszego poznawania świata, nauki i nowych technologii.
Na szkolnym korytarzu powstała wystawa plakatów wykonanych przez uczniów kl. 4-7 w ramach innowacji pedagogicznej Aktywna SOWA. Uczniowie chętnie oglądali swoje prace oraz podziwiali pomysły kolegów i koleżanek z innych klas. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w działania profilaktyczne dotyczące e-uzależnienia. Ciąg dalszy we wrześniu!
W czerwcu obchodziliśmy Dzień Rodziny. Wśród wielu atrakcji i smakołyków wspólnie spędziliśmy wspaniały czas – nauczyciele, uczniowie i rodzice. Były zabawy w pianie, wata cukrowa, grill, ciasta, popcorn, lotki, zamek dmuchany, sadzenie kwiatów, a zaproszeni animatorzy z ,,Malinowej Chatki” zapewnili szereg atrakcji, podczas których nie zabrakło dobrej muzyki i tańców. Było smacznie, gwarno i radośnie.
Klasy 1-3 odwiedziły Ośrodek Muzealno-Edukacyjny Parku Narodowego Ujście Warty w Słońsku. Tam uczniowie zwiedzili osiem tematycznych sal wyposażonych w najnowocześniejsze zdobycze technologii. Dzieci mogły odbyć wirtualny lot balonem nad Parkiem Narodowym oraz rejs łodzią po nieudostępnionych turystycznie wodach. Dużo emocji dostarczył także spacer po makiecie torfowiska oraz podwodne życie - akwaria z krajowymi gatunkami ryb. Po zwiedzeniu wszystkich sal uczniowie udali się na warsztaty Zioła i ziółka, gdzie zrobili mydełka z suszonych płatków kwiatów i olejków eterycznych. Na zakończenie wszyscy wybrali się z przewodnikiem w teren, aby zwiedzić najbliższą okolicę. Wycieczka wywołała wiele pozytywnych emocji, ale przede wszystkim wzbogaciła wiedzę uczniów z zakresu edukacji przyrodniczej.
U schyłku roku szkolnego starsi uczniowie odwiedzili stację uzdatniania wody oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Dowiedzieliśmy się między innymi, w jaki sposób nasza woda jest oczyszczana i filtrowana. Mogliśmy obejrzeć wszystkie stacje badawcze oraz centrum sterowania czystością i jakością wody. Specjalnie wynajęty autobus zawiózł nas również do oczyszczalni ścieków na ulicy Kostrzyńskiej, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z dalszymi procesami technologicznymi i pobawić się armatką wodną. Uczniowie wraz z opiekunami otrzymali również wspaniałe upominki.
Lekcja profilaktyczna na temat bezpiecznych wakacji to obowiązkowy moment zapowiadający koniec każdego roku szkolnego! Wakacje to beztroski czas odpoczynku i relaksu. Dlatego w tym czasie, w szczególny sposób, należy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. W związku z tym gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim panią st. post. Małgorzatę Pikułę, która przeprowadziła wśród uczniów pogadankę profilaktyczną na temat bezpiecznych wakacji oraz udzieliła wielu cennych wskazówek, jak cało i zdrowo powrócić we wrześniu do szkoły.
Kolejny rok szkolny dobiegł końca! Rok pełen nowych doświadczeń i zdobytej wiedzy. 21 czerwca uczniowie klas 1-3 po krótkiej części artystycznej odebrali świadectwa i udali się na długo wyczekiwany odpoczynek. Uroczyste pożegnanie roku szkolnego u uczniów klas 4-7 również rozpoczęła część artystyczna. Nasi uczniowie zaprezentowali się w pełnej humoru scence i odśpiewali z dużym zaangażowaniem piosenki o szkole i nadchodzących wakacjach. Następnie zabrała głos pani Dyrektor, która podsumowała mijający rok, ogłosiła jego zakończenie i życzyła wszystkim wspaniałych wakacji. Kolejno zostały wręczone świadectwa i nagrody wyróżnionym uczniom. Po raz pierwszy w naszej szkole wręczono dyplom Prymusa Szkoły, który powędrował tym razem do Brajana Snocha z klasy 4b. Osiągnął on bowiem najwyższe wyniki w nauce w tym roku szkolnym. Następnie wszyscy uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami udali się na krótkie spotkania do klas.
Niech ten czas wakacji da wytchnienie, radość i będzie okazją do wspaniałych i tylko bezpiecznych przygód. Do zobaczenia we wrześniu!